GRM1555C1E470GA01D
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
GRM1555C1E470GA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 47 pF 2 % 25 V
ParameterValue
Capacitance47 pF
Tolerance2 %
Height - Seated (Max)0.5 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating25 V
Thickness0.55 mm
RoHSCompliant
Lifecycle StatusActive
Mounting StyleSurface Mount
rohs statusCompliant
case package0402, 1005
size width500 µm
size length1.00 mm
voltage rating dc25 V
capacitance tolerance2 %