
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 600 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 120894
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01941 | $0.19410 |
| 50 | $0.01742 | $0.87100 |
| 100 | $0.01564 | $1.56400 |
| 500 | $0.01248 | $6.24000 |
| 1000 | $0.01000 | $10.00000 |
| 3000 | $0.00933 | $27.99000 |
| 5000 | $0.00870 | $43.50000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
