
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 300 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 17582
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03438
Ext.Price$0.03438
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03438 | $0.03438 |
| 10 | $0.01719 | $0.17190 |
| 50 | $0.01146 | $0.57300 |
| 100 | $0.01017 | $1.01700 |
| 500 | $0.00903 | $4.51500 |
| 1000 | $0.00844 | $8.44000 |
| 3000 | $0.00789 | $23.67000 |
| 5000 | $0.00737 | $36.85000 |
| 10000 | $0.00689 | $68.90000 |
| 30000 | $0.00633 | $189.90000 |
| 50000 | $0.00581 | $290.50000 |
