GRM1882C1H2R0CA01D
Mfr.Part #:
GRM1882C1H2R0CA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 2 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance2 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Length1.6 mm
Width800 µm
Thickness0.8 mm
Tolerance0.25 pF
Min Operating Temperature-25 °C
Max Operating Temperature85 °C
RoHSCompliant
PackagingTray
Lead Pitch
Voltage Rating (AC)50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
DielectricCH
Ripple Current
Voltage Rating50 V