GRM1885C1H2R5CA01D
Mfr.Part #:
GRM1885C1H2R5CA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 2.5 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance2.5 pF
Tolerance0.25 pF
Height - Seated (Max)0.8 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.9 mm
RoHSCompliant
Lifecycle StatusActive
Mounting StyleSurface Mount
lead free statusLead Free
rohs statusCompliant
case package1608, 0603
size width800 µm
size length1.60 mm
voltage rating dc50 V