GRM1885C1H8R2DA01D
Mfr.Part #:
GRM1885C1H8R2DA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0603(1608 Metric) SMD/SMT 8.2 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance8.2 pF
Voltage Rating (DC)50 V
Length1.6 mm
Width800 µm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)0603
Case Code (Metric)1608
Height800 µm
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Depth800 µm
Thickness0.8 mm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
Voltage50 V
REACH SVHCNo SVHC
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 week ago)
Schedule B8532240020
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 week ago)
Tolerance0.5 pF