
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7S |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 31104
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08045
Ext.Price$0.08045
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08045 | $0.08045 |
| 10 | $0.07199 | $0.71990 |
| 50 | $0.06442 | $3.22100 |
| 100 | $0.05728 | $5.72800 |
| 500 | $0.05093 | $25.46500 |
| 1000 | $0.04739 | $47.39000 |
| 3000 | $0.04410 | $132.30000 |
