
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7S |
| Height | 1 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 4665
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.06198 | $0.61980 |
| 50 | $0.05810 | $2.90500 |
| 100 | $0.05446 | $5.44600 |
| 500 | $0.04257 | $21.28500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03346 | $100.38000 |
| 5000 | $0.02929 | $146.45000 |
| 10000 | $0.02565 | $256.50000 |
