
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 35607
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.03694 | $0.36940 |
| 50 | $0.03432 | $1.71600 |
| 100 | $0.03189 | $3.18900 |
| 500 | $0.02436 | $12.18000 |
| 1000 | $0.02189 | $21.89000 |
| 3000 | $0.01815 | $54.45000 |
| 5000 | $0.01505 | $75.25000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
