
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 88825
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07738
Ext.Price$0.07738
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07738 | $0.07738 |
| 10 | $0.03869 | $0.38690 |
| 50 | $0.03493 | $1.74650 |
| 100 | $0.03153 | $3.15300 |
| 500 | $0.02804 | $14.02000 |
| 1000 | $0.02493 | $24.93000 |
| 3000 | $0.02329 | $69.87000 |
| 5000 | $0.02176 | $108.80000 |
