
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 600 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 0.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 3059
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03196
Ext.Price$0.03196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03196 | $0.03196 |
| 10 | $0.01598 | $0.15980 |
| 50 | $0.01229 | $0.61450 |
| 100 | $0.01114 | $1.11400 |
| 500 | $0.01009 | $5.04500 |
| 1000 | $0.00939 | $9.39000 |
| 3000 | $0.00874 | $26.22000 |
| 5000 | $0.00813 | $40.65000 |
| 10000 | $0.00756 | $75.60000 |
| 30000 | $0.00703 | $210.90000 |
