GRM2165C2A152JA01D
Mfr.Part #:
GRM2165C2A152JA01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 1.5 nF 5 % 100 V
ParameterValue
Capacitance1.5 nF
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating100 V
Thickness0.7 mm
RoHSCompliant
Lifecycle StatusActive
rohs statusCompliant
case package0805
size width1.25 mm
size length2.00 mm
voltage rating dc100 V
capacitance tolerance5 %