
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.85 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Temperature Coefficient | -30 ppm/°C to 30 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C to 125 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| size width | 1.25 mm |
| size length | 2.00 mm |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| case package si | 2012 |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
| size thickness | 850 µm |
Stock: 26387
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03001 | $0.30010 |
| 50 | $0.02807 | $1.40350 |
| 100 | $0.02625 | $2.62500 |
| 500 | $0.01941 | $9.70500 |
| 1000 | $0.01752 | $17.52000 |
| 3000 | $0.01565 | $46.95000 |
| 5000 | $0.01398 | $69.90000 |
| 10000 | $0.01248 | $124.80000 |
