
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 18 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 3609
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15610
Ext.Price$0.15610
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15610 | $0.15610 |
| 10 | $0.07805 | $0.78050 |
| 50 | $0.07170 | $3.58500 |
| 100 | $0.06586 | $6.58600 |
| 500 | $0.06153 | $30.76500 |
| 1000 | $0.05748 | $57.48000 |
| 3000 | $0.05370 | $161.10000 |
| 5000 | $0.04782 | $239.10000 |
