
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| size width | 1.25 mm |
| size length | 2.00 mm |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| case package si | 2012 |
| dielectric characteristic | U2J |
| size thickness | 1.25 mm |
Stock: 201
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11530
Ext.Price$0.11530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11530 | $0.11530 |
| 10 | $0.10314 | $1.03140 |
| 50 | $0.09226 | $4.61300 |
| 100 | $0.08198 | $8.19800 |
| 500 | $0.07285 | $36.42500 |
| 1000 | $0.06496 | $64.96000 |
| 3000 | $0.05792 | $173.76000 |
| 5000 | $0.05429 | $271.45000 |
