
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | B |
| Height | 1.25 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.25 mm |
| Thickness | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04436
Ext.Price$0.04436
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04436 | $0.04436 |
| 10 | $0.02218 | $0.22180 |
| 50 | $0.01991 | $0.99550 |
| 100 | $0.01788 | $1.78800 |
| 500 | $0.01605 | $8.02500 |
| 1000 | $0.01441 | $14.41000 |
| 3000 | $0.01294 | $38.82000 |
| 5000 | $0.01192 | $59.60000 |
| 10000 | $0.01098 | $109.80000 |
