
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 9.49709 mg |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 60984
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15047
Ext.Price$0.15047
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15047 | $0.15047 |
| 10 | $0.06446 | $0.64460 |
| 50 | $0.06026 | $3.01300 |
| 100 | $0.05634 | $5.63400 |
| 500 | $0.04377 | $21.88500 |
| 1000 | $0.04001 | $40.01000 |
| 3000 | $0.03643 | $109.29000 |
| 5000 | $0.03317 | $165.85000 |
| 10000 | $0.02693 | $269.30000 |
