
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X6S |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 7872
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.06010 | $0.60100 |
| 50 | $0.05653 | $2.82650 |
| 100 | $0.05318 | $5.31800 |
| 500 | $0.04069 | $20.34500 |
| 1000 | $0.03694 | $36.94000 |
| 3000 | $0.03400 | $102.00000 |
| 5000 | $0.03130 | $156.50000 |
| 10000 | $0.02881 | $288.10000 |
| 30000 | $0.02686 | $805.80000 |
| 50000 | $0.02505 | $1252.50000 |
