
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 18392
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.04634 | $0.46340 |
| 50 | $0.04342 | $2.17100 |
| 100 | $0.04069 | $4.06900 |
| 500 | $0.02941 | $14.70500 |
| 1000 | $0.02881 | $28.81000 |
| 3000 | $0.02686 | $80.58000 |
| 5000 | $0.02505 | $125.25000 |
| 10000 | $0.02129 | $212.90000 |
