
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.45 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 1611194
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11884
Ext.Price$0.11884
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11884 | $0.11884 |
| 10 | $0.05942 | $0.59420 |
| 50 | $0.05336 | $2.66800 |
| 100 | $0.04792 | $4.79200 |
| 500 | $0.04323 | $21.61500 |
| 1000 | $0.03900 | $39.00000 |
| 3000 | $0.03518 | $105.54000 |
| 5000 | $0.03214 | $160.70000 |
