
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
Stock: 3553
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07450
Ext.Price$0.07450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07450 | $0.07450 |
| 10 | $0.03725 | $0.37250 |
| 50 | $0.03357 | $1.67850 |
| 100 | $0.03026 | $3.02600 |
| 500 | $0.02682 | $13.41000 |
| 1000 | $0.02377 | $23.77000 |
| 3000 | $0.02279 | $68.37000 |
| 5000 | $0.02185 | $109.25000 |
| 10000 | $0.02068 | $206.80000 |
