
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| case package | 0805 |
| size width | 1.25 mm |
| size length | 2.00 mm |
| voltage rating dc | 16 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
| size thickness | 1.25 mm |
Stock: 20017
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11098
Ext.Price$0.11098
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11098 | $0.11098 |
| 10 | $0.05549 | $0.55490 |
| 50 | $0.04938 | $2.46900 |
| 100 | $0.04394 | $4.39400 |
| 500 | $0.04018 | $20.09000 |
| 1000 | $0.03675 | $36.75000 |
| 3000 | $0.03361 | $100.83000 |
| 5000 | $0.02803 | $140.15000 |
