
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.4 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 1533
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06548
Ext.Price$0.06548
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06548 | $0.06548 |
| 10 | $0.03274 | $0.32740 |
| 50 | $0.02931 | $1.46550 |
| 100 | $0.02624 | $2.62400 |
| 500 | $0.02349 | $11.74500 |
| 1000 | $0.02103 | $21.03000 |
| 3000 | $0.01882 | $56.46000 |
| 5000 | $0.01702 | $85.10000 |
| 10000 | $0.01539 | $153.90000 |
