
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| size width | 1.25 mm |
| size length | 2.00 mm |
| voltage rating dc | 25 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| case package si | 2012 |
| dielectric characteristic | X7R |
| size thickness | 1.25 mm |
Stock: 5506
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.24280 | $2.42800 |
| 50 | $0.19222 | $9.61100 |
| 100 | $0.15217 | $15.21700 |
| 500 | $0.12226 | $61.13000 |
| 1000 | $0.06446 | $64.46000 |
| 3000 | $0.05892 | $176.76000 |
| 5000 | $0.05386 | $269.30000 |
| 10000 | $0.05198 | $519.80000 |
