
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 9.49709 mg |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 2696
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16872
Ext.Price$0.16872
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16872 | $0.16872 |
| 10 | $0.09699 | $0.96990 |
| 50 | $0.07021 | $3.51050 |
| 100 | $0.06207 | $6.20700 |
| 500 | $0.04821 | $24.10500 |
| 1000 | $0.04395 | $43.95000 |
| 3000 | $0.03946 | $118.38000 |
