
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.45 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Dielectric | B |
| Packaging | Reel |
Stock: 150514
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08813
Ext.Price$0.08813
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08813 | $0.08813 |
| 10 | $0.08035 | $0.80350 |
| 50 | $0.07325 | $3.66250 |
| 100 | $0.06621 | $6.62100 |
| 500 | $0.05985 | $29.92500 |
| 1000 | $0.05322 | $53.22000 |
| 3000 | $0.04733 | $141.99000 |
| 5000 | $0.04577 | $228.85000 |
