
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 850 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 0.85 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Voltage | 50 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08131
Ext.Price$0.08131
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08131 | $0.08131 |
| 10 | $0.07221 | $0.72210 |
| 50 | $0.06413 | $3.20650 |
| 100 | $0.05643 | $5.64300 |
| 500 | $0.04966 | $24.83000 |
| 1000 | $0.04585 | $45.85000 |
| 3000 | $0.04234 | $127.02000 |
