
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| size width | 1.60 mm |
| size length | 3.20 mm |
| size height | 850 µm |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| case package si | 3216 |
| dielectric characteristic | C0G/NP0 |
| size thickness | 850 µm |
Stock: 4353
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.11541 | $1.15410 |
| 50 | $0.10881 | $5.44050 |
| 100 | $0.10259 | $10.25900 |
| 500 | $0.08327 | $41.63500 |
| 1000 | $0.07575 | $75.75000 |
| 3000 | $0.06786 | $203.58000 |
| 5000 | $0.06079 | $303.95000 |
| 10000 | $0.05446 | $544.60000 |
