GRM31A5C2J820JW01D
Mfr.Part #:
GRM31A5C2J820JW01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 82 pF 5 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance82 pF
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V
Thickness1 mm
RoHSCompliant
operating temperature-55.0 °C to 125 °C
rohs statusCompliant
case package1206
reach svhc complianceNo SVHC
size width1.60 mm
size length3.20 mm
voltage rating dc630 V
capacitance tolerance5 %
dielectric characteristicC0G/NP0
size thickness1 mm