GRM31A5C3A100JW01D
Mfr.Part #:
GRM31A5C3A100JW01D
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 10 pF 5 % 1000 V (1 kV)
ParameterValue
Capacitance10 pF
Voltage Rating (DC)1 kV
Tolerance5 %
Length3.2 mm
Width1.6 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height1 mm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating1000 V (1 kV)