
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 pF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Temperature Coefficient | U2J |
| Height | 1 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 990.6 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 803
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13478
Ext.Price$0.13478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13478 | $0.13478 |
| 10 | $0.06739 | $0.67390 |
| 50 | $0.06061 | $3.03050 |
| 100 | $0.05451 | $5.45100 |
| 500 | $0.04818 | $24.09000 |
| 1000 | $0.04258 | $42.58000 |
| 3000 | $0.03961 | $118.83000 |
| 5000 | $0.03685 | $184.25000 |
