
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 250 V |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| size width | 1.60 mm |
| size length | 3.20 mm |
| voltage rating dc | 250 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | U2J |
| size thickness | 1.25 mm |
Stock: 3641
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20006
Ext.Price$0.20006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20006 | $0.20006 |
| 10 | $0.07694 | $0.76940 |
| 50 | $0.07345 | $3.67250 |
| 100 | $0.07012 | $7.01200 |
| 500 | $0.06694 | $33.47000 |
| 1000 | $0.06130 | $61.30000 |
| 3000 | $0.04565 | $136.95000 |
| 5000 | $0.04177 | $208.85000 |
| 10000 | $0.03822 | $382.20000 |
