
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.25 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.2446 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 200 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 34373
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04282
Ext.Price$0.04282
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04282 | $0.04282 |
| 10 | $0.02141 | $0.21410 |
| 50 | $0.01933 | $0.96650 |
| 100 | $0.01745 | $1.74500 |
| 500 | $0.01575 | $7.87500 |
| 1000 | $0.01422 | $14.22000 |
| 3000 | $0.01284 | $38.52000 |
| 5000 | $0.01177 | $58.85000 |
| 10000 | $0.01078 | $107.80000 |
