
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 1.25 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1206 |
| size width | 1.60 mm |
| size length | 3.20 mm |
| size height | 800 µm |
| voltage rating dc | 1 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| case package si | 3216 |
| dielectric characteristic | X7R |
| size thickness | 1.25 mm |
Stock: 3584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08640
Ext.Price$0.08640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08640 | $0.08640 |
| 10 | $0.04320 | $0.43200 |
| 50 | $0.03948 | $1.97400 |
| 100 | $0.03608 | $3.60800 |
| 500 | $0.03324 | $16.62000 |
| 1000 | $0.03063 | $30.63000 |
| 3000 | $0.02822 | $84.66000 |
| 5000 | $0.02489 | $124.45000 |
