GRM31C5C3A102JWA3L
Mfr.Part #:
GRM31C5C3A102JWA3L
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 1 nF 5 % 1000 V (1 kV)
ParameterValue
Capacitance1 nF
Voltage Rating (DC)1 kV
Tolerance5 %
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G (NP0)
Temperature Coefficient30 ppm/°C
Height1.8 mm
MaterialCeramic
PackagingReel
Voltage Rating1000 V (1 kV)
Thickness1.6 mm