
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.9 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 1.6 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 year ago) |
Stock: 7543
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22032
Ext.Price$0.22032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22032 | $0.22032 |
| 10 | $0.19550 | $1.95500 |
| 50 | $0.17347 | $8.67350 |
| 100 | $0.15111 | $15.11100 |
| 500 | $0.13163 | $65.81500 |
| 1000 | $0.12769 | $127.69000 |
| 3000 | $0.12387 | $371.61000 |
