
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 1.6 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 16.187578 mg |
| Lifecycle Status | EOL (Last Updated: 6 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 6 days ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16522
Ext.Price$0.16522
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16522 | $0.16522 |
| 10 | $0.14778 | $1.47780 |
| 50 | $0.13219 | $6.60950 |
| 100 | $0.11581 | $11.58100 |
| 500 | $0.10146 | $50.73000 |
| 1000 | $0.09258 | $92.58000 |
| 3000 | $0.08448 | $253.44000 |
