
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.8 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 25 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 8170
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14458
Ext.Price$0.14458
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14458 | $0.14458 |
| 10 | $0.07229 | $0.72290 |
| 50 | $0.06535 | $3.26750 |
| 100 | $0.05907 | $5.90700 |
| 500 | $0.05261 | $26.30500 |
| 1000 | $0.04685 | $46.85000 |
| 3000 | $0.04480 | $134.40000 |
| 5000 | $0.04284 | $214.20000 |
| 10000 | $0.04096 | $409.60000 |
