
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Thickness | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 200 V |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 34691
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36334
Ext.Price$0.36334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36334 | $0.36334 |
| 10 | $0.16757 | $1.67570 |
| 50 | $0.15879 | $7.93950 |
| 100 | $0.15047 | $15.04700 |
| 500 | $0.12226 | $61.13000 |
| 1000 | $0.11456 | $114.56000 |
| 3000 | $0.10168 | $305.04000 |
| 5000 | $0.09025 | $451.25000 |
| 10000 | $0.08011 | $801.10000 |
