
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.7 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 2.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.11 g |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 16176
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48218
Ext.Price$0.48218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48218 | $0.48218 |
| 10 | $0.25306 | $2.53060 |
| 25 | $0.24481 | $6.12025 |
| 50 | $0.23683 | $11.84150 |
| 100 | $0.22912 | $22.91200 |
| 300 | $0.20806 | $62.41800 |
| 500 | $0.18894 | $94.47000 |
| 1000 | $0.17868 | $178.68000 |
| 3000 | $0.16163 | $484.89000 |
| 5000 | $0.14620 | $731.00000 |
