
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Dissipation Factor | 0.035 % |
| Height | 2.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Voltage | 10 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.11 g |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 43436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26486
Ext.Price$0.26486
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26486 | $0.26486 |
| 10 | $0.23961 | $2.39610 |
| 50 | $0.21677 | $10.83850 |
| 100 | $0.18202 | $18.20200 |
| 500 | $0.15284 | $76.42000 |
| 1000 | $0.12833 | $128.33000 |
| 3000 | $0.12422 | $372.66000 |
| 5000 | $0.12025 | $601.25000 |
