
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 16 V |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 5128
Distributors
pcbx
Unit Price$1.00796
Ext.Price$1.00796
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.00796 | $1.00796 |
| 10 | $0.46337 | $4.63370 |
| 25 | $0.42628 | $10.65700 |
| 50 | $0.39216 | $19.60800 |
| 100 | $0.36078 | $36.07800 |
| 300 | $0.35863 | $107.58900 |
| 500 | $0.35650 | $178.25000 |
| 1000 | $0.33596 | $335.96000 |
| 3000 | $0.31661 | $949.83000 |
| 5000 | $0.29837 | $1491.85000 |
