
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 25 V |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33600
Ext.Price$0.33600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33600 | $0.33600 |
| 10 | $0.26746 | $2.67460 |
| 50 | $0.23330 | $11.66500 |
| 100 | $0.20351 | $20.35100 |
| 500 | $0.18702 | $93.51000 |
| 1000 | $0.17712 | $177.12000 |
| 3000 | $0.17552 | $526.56000 |
