
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.5 mm |
| Case/Package | 1210 |
| Material | Ceramic |
| Mount | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 25 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 2852
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23616
Ext.Price$0.23616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23616 | $0.23616 |
| 10 | $0.21187 | $2.11870 |
| 50 | $0.19008 | $9.50400 |
| 100 | $0.17200 | $17.20000 |
| 500 | $0.15564 | $77.82000 |
| 1000 | $0.14084 | $140.84000 |
| 3000 | $0.13234 | $397.02000 |
| 5000 | $0.12436 | $621.80000 |
