
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 2.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Voltage | 25 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Current Rating | 3 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Color | Black |
| Gender | Male |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
| RoHS | Compliant |
Stock: 20397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20458
Ext.Price$0.20458
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20458 | $0.20458 |
| 10 | $0.18170 | $1.81700 |
| 50 | $0.16138 | $8.06900 |
| 100 | $0.14232 | $14.23200 |
| 500 | $0.12551 | $62.75500 |
| 1000 | $0.11068 | $110.68000 |
| 3000 | $0.10697 | $320.91000 |
| 5000 | $0.10339 | $516.95000 |
