
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | U2J |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Thickness | 1.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1210 |
| size width | 2.50 mm |
| size length | 3.20 mm |
| voltage rating dc | 630 V |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | U2J |
| size thickness | 1.5 mm |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24173
Ext.Price$0.24173
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24173 | $0.24173 |
| 10 | $0.21538 | $2.15380 |
| 50 | $0.19190 | $9.59500 |
| 100 | $0.16704 | $16.70400 |
| 500 | $0.14540 | $72.70000 |
| 1000 | $0.13621 | $136.21000 |
| 3000 | $0.12760 | $382.80000 |
