
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 nF |
| Voltage Rating (DC) | 630 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 1.5 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 630 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 1.4986 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 630 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 1881
Distributors
pcbx
Unit Price$0.45653
Ext.Price$0.45653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.45653 | $0.45653 |
| 10 | $0.20518 | $2.05180 |
| 25 | $0.19594 | $4.89850 |
| 50 | $0.18711 | $9.35550 |
| 100 | $0.17868 | $17.86800 |
| 300 | $0.17566 | $52.69800 |
| 500 | $0.17270 | $86.35000 |
| 1000 | $0.16184 | $161.84000 |
| 3000 | $0.15166 | $454.98000 |
| 5000 | $0.14212 | $710.60000 |
| 10000 | $0.13318 | $1331.80000 |
| 30000 | $0.12482 | $3744.60000 |
