
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7S |
| Height | 700 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 9282
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07892
Ext.Price$0.07892
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07892 | $0.07892 |
| 10 | $0.03946 | $0.39460 |
| 50 | $0.03560 | $1.78000 |
| 100 | $0.03211 | $3.21100 |
| 500 | $0.02851 | $14.25500 |
| 1000 | $0.02532 | $25.32000 |
| 3000 | $0.02425 | $72.75000 |
| 5000 | $0.02323 | $116.15000 |
| 10000 | $0.02205 | $220.50000 |
