
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 650 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | X6S |
| Packaging | Reel |
Stock: 4573
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08660
Ext.Price$0.08660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08660 | $0.08660 |
| 10 | $0.04330 | $0.43300 |
| 50 | $0.03969 | $1.98450 |
| 100 | $0.03638 | $3.63800 |
| 500 | $0.03302 | $16.51000 |
| 1000 | $0.02997 | $29.97000 |
| 3000 | $0.02857 | $85.71000 |
| 5000 | $0.02724 | $136.20000 |
| 10000 | $0.02617 | $261.70000 |
