
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1 mm |
| Width | 500 µm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532240020 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 1298
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03170
Ext.Price$0.03170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03170 | $0.03170 |
| 10 | $0.01585 | $0.15850 |
| 50 | $0.01219 | $0.60950 |
| 100 | $0.01082 | $1.08200 |
| 500 | $0.00960 | $4.80000 |
| 1000 | $0.00892 | $8.92000 |
| 3000 | $0.00829 | $24.87000 |
| 5000 | $0.00770 | $38.50000 |
| 10000 | $0.00715 | $71.50000 |
| 30000 | $0.00652 | $195.60000 |
| 50000 | $0.00594 | $297.00000 |
